Bank Pekao zmienia się z powodu koronawirusa i w trosce o swoich klientów

Najbardziej mobilny bank w naszym kraju, Bank Pekao potocznie nazywany „z żubrem” pomimo rozwiniętej linii bankowości elektronicznej, mobilnej, on-linowej, jeszcze mocniej stawia na bezpieczeństwo, tym razem nie tylko cyberbezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo zdrowotne Polaków.

Koronawirus i Pekao

„Osoby starsze w dalszym ciągu bardzo często kilka razy w miesiącu korzystają z usług banku przy tzw. okienku. W dobie koronawirusa trudno im tego zabronić, ale można skłaniać, zwłaszcza tam, gdzie mogą pomóc dzieci, do przejścia w system mobilny, który został uproszczony, jest intuicyjny i mówiąc kolokwialnie – do ogarnięcia nawet dla osób starszych”

– mówi nam osoba zbliżona z władzami Pekao.

Konkretne działania „Żubra”

„W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce, Bank Pekao S.A. wprowadza szereg działań, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Nadrzędnym priorytetem banku w tej sytuacji jest zapewnienie ciągłości wsparcia i obsługi klientów”

– informuje Pekao.

Bankowość na komórce

„Konsekwentne działania w zakresie cyfrowej transformacji banku umożliwiają obecnie naszym klientom wykonywanie większości transakcji bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej. W celu zachęcenia klientów do skorzystania z dostępnych funkcjonalności bankowości elektronicznej, bank prowadzić będzie zintensyfikowane działania informacyjne zarówno w mediach, jak i swoich oddziałach. Dzięki kampanii klienci poznają możliwości, jakie daje nowa bankowość elektroniczna i aplikacja PeoPay. Informacje o funkcjonalnościach bankowości mobilnej uzyskać będzie można również na infolinii”

– czytam w serwisie Pekao.com.pl

Znany ekonomista z uznaniem

„Zmienione na czas zagrożenia zasady funkcjonowania banku Pekao S.A. plus bieżący monitoring sytuacji i rzetelne informowanie pracowników oraz klientów to optymalny miks rozwiązań w obecnej sytuacji”

– podsumowuje akcję Pekao dr Marian Szołucha, ekonomista i wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

 

Redakcja BW

Źródło: Pekao

 

 

 

Dodaj komentarz