Ten rząd obalą rolnicy? Kłosiński: Piątka dla zwierząt krzywdzi każdego posiadacza psa czy kota

Rolnicy zawiązali komitet strajkowy, to ok. 50 organizacji rolniczych. Chodzi o sprzeciw wobec #5dlazwierzat Pierwszy strajk 30 września o 10.00 na Placu Trzech Krzyży – napisała na Twitterze Natalia Żyto z Radia Zet. Wcześniej Piotr Kłosiński (drugi z lewej na zdjęciu), prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego informował, że podczas obrad w Senacie i rozmów o Piątce dla zwierząt 24 organizacje prozwierzece zjednoczyły się we wspólnym komitecie, aby odciąć się od mainstreamowych animalsów (Otwarte Klatki, Fundacja Viva!, Mondo Cane) lobbujących za nieograniczonymi kompetencjami dla samozwańczych inspektórów ds. zwierząt, czyli członków wspomnianych organizacji, którzy odtąd mogliby zabierać zwierzęta z prywatnych posesji bez policji, prokuratora czy służb weterynaryjnych.

Rolnicy mają dosyć

Ten rząd obalą rolnicy

– powiedział ostatnio Michał Kołodziejczak, lider słynnej rolniczej AGROunii.

Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg

– napisał na Twitterze Kołodziejczak, który stanął obok wszystkich innych organizacji rolniczych.

Jego wypowiedź dotyczyła antyhodowlanej Piątki dla zwierząt, która nie tylko likwiduje hodowlę zwierząt futerkowych, ale także niemal cały krajowy ubój rytualny bydła i drobiu oraz wprowadza zmiany w funkcjonowaniu gospodarstw pod kątem dobrostanu zwierząt tak, że rolników nie stać będzie na zapewnianie np. kojców dla psów stróżujących większych niż przepisana przestrzeń dla dzieci w przedszkolach.

Kłosiński ostro o Piątce dla zwierząt

Projekt nowelizacji zwany Piątką dla zwierząt zakłada monopolizację wydawania certyfikatów rasowości psów uznając tylko jedną organizację (Związek Kynologiczny w Polsce) i dyskryminując wszystkie pozostałe i odbierając im zasadność i podstawy w sprawie rasowości psów.

Przy obecnych zapisach 350 tysięcy właścicieli zwierząt okazuje się, że ma zwierzęta nierasowe. Nawet nasz prezydent Andrzej Duda, który kupił z naszej federacji psa, okazuje się, że kupił kundelka

– mówił w Senacie Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego (PPK jest członkiem Polskiej Unii Kynologicznej i międzynarodowej World Kennel Union).

W Senacie rolnicy i hodowcy zwierząt towarzyszących (m.in. kynolodzy) starli się na argumenty z częścią radykalnych animalsów, z których 24 organizacje założyły odrębny komitet nie chcąc być utożsamianymi z radykałami, którzy zostali „dopieszczeni” przez pierwotne zapisy Piątki dla zwierząt (to oni, m.in. środowisko Otwartych Klatek, stało za projektem nowelizacji).

Pani Śliwa-Łobacz z Mondo Cane dała w Senacie popis dyletanctwa i niewiedzy w sprawach dotyczących psów rasowych, a wypowiadała się nieudolnie imitując kynologicznego ekspert. Mówiła, że hodowcy psów nie płacą podatków. To bzdura! Za to przebiła ją medialna prawnik, mec. Katarzyna Topczewska z Fundacji Viva!, która lobbowała za zapisami w ustawie, które pozwoliłyby aktywistom wchodzić np. do właściciela psa, bo doniósł na niego sąsiad. Wchodzić bez nakazu prokuratorskiego, bez policji, bez inspekcji weterynaryjnej, bez wiedzy ocenianej przez kogokolwiek

– relacjonował prace Senatu nad Piątką dla zwierząt Piotr Kłosiński z PPK.

Podczas posiedzenia komisji senackiej, które trwało ponad 9 godzin, przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, uzasadniając to koniecznością humanitarnego traktowania, popierali wprowadzenie zakazu hodowli na futra. Przekonywali też, że ubój rytualny jest jednym z największych okrucieństw wobec zwierząt i twierdzili, że powinien być całkowicie zakazany, a nie – jak głosi nowela – ograniczony do potrzeb polskich związków wyznaniowych. Mainstreamowi animalsi domagają się też większych uprawnień, by mogli sami na własne życzenie i na bazie własnych spostrzeżeń i wiedzy przeprowadzać interwencję i zabierać rolnikom zwierzęta hodowlane, a reszcie Polaków zwierzęta towarzyszące.

Piotr Kłosiński, kynolog, ostrzega, że „Piątka dla zwierząt krzywdzi każdego posiadacza psa czy kota” i zaprasza na manifestowanie w Warszawie 30 września.

Daria Przeworska

fot. Natalia żyto TT

Dodaj komentarz